HarnaśO hotelu

rezerwacja
zamknij
o hotelu pokoje kulinaria i rozrywka otoczenie oferty specjalne wydarzenia kontakt

data przyjazdu

data wyjazdu

* liczba gości

- +
sprawdź dostępność →

O hotelu

niezwykły hotel

Z nowoczesnym designem, wyjątkową historią i najpiękniejszym widokiem na Tatry

Hotel HARNAŚ to kolejne magiczne miejsce w BUKOVINA Resort. Uzupełniając jego ofertę, stworzyliśmy luksusowy hotel w górach dla osób świadomych swoich potrzeb. Pragnienia każdego pojedynczego gościa są dla nas priorytetem. To hotel przyjazny dorosłym – przestrzeń pełna relaksu i wyciszenia dla gości powyżej 15 roku życia. Tutaj poświęcisz czas sobie. Gwarantujemy ciszę, spokój oraz najwyższą jakość usług na każdym etapie pobytu.

historia

Z pasją stwarzamy z przeszłości

Lata 50.

Narciarstwo rodzinne

Bukowina Tatrzańska to kolebka narciarstwa rodzinnego. Powstały tu pierwsze wyciągi, tzw. „Wyrwi Rączki”, później „Orczyki”. Nie były zbyt długie, rodziny z dziećmi czuły się bezpiecznie i z powodzeniem uczyły się podstaw narciarstwa.

Lata 60.

Pierwsze projekty „Harnasia”

Decyzją Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy pojawiły się pierwsze szkice Domu Wypoczynkowego Harnaś. Stworzono trzy iteracje projektu. „Harnasia” wybudowano w l. 1966 - 1969 na wzgórzu Buńdowego Wierchu. To modernistyczny budynek autorstwa projektantów Leszka Filara, Przemysława Gawora i Jerzego Pilitowskiego.

Lata 70.

Harnaś wtopiony w naturę

Budynek postawiono ukośnie, by wtopił się w podhalański krajobraz, chronił przed wiatrami oraz nie przytłaczał okolicznej zabudowy. Wszystkie pokoje w „Harnasiu” miały okna skierowane na bardziej słoneczną stronę, w kierunku pięknej panoramy Tatr.

Lata 60.

Bogata oferta „Harnasia”

„Harnaś” konkurował z hotelami w Zakopanem. Oferował usługi, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: dwuosobowe pokoje z łazienką, stołówkę z kuchnią, barek, obsługę oraz produkty deficytowe, np. piwo, szynkę, słodycze.

Lata 80.

Lato w „Harnasiu”

Obłożenie w „Harnasiu” było całoroczne. Pobyt latem zapewniał bliskość gór i Morskiego Oka, widoki na południową stronę grzbietów górskich, bardzo nasłonecznione stoki, gwarantujące dobre warunki do opalania oraz wędrówek.

Lata 80.

Historyczny „Ogórek” bez dachu

Ówczesny autobus kursował na trasie Zakopane - Morskie Oko przez Bukowinę, podczas jazdy roztaczały się piękne widoki. Powstał więc „Ogórek” - autobus na bazie Skody, wykonany przez pracowników PKS-u, którzy postanowili zwiększyć estetyczne wrażenia turystów i stworzyli odkryty autobus z wysuwanym dachem brezentowym.

2016

BUKOVINA właścicielem „Harnasia”

BUKOVINA zostaje nowym właścicielem obiektu, przekształcając go w Hotel HARNAŚ. Z szacunku do typografii modernistycznej i pracy ówczesnych projektantów, oryginalny wzór logotypu został zachowany. Inspiracją był szyld umiejscowiony na dachu budynku. Został on zdygitalizowany, a następnie poszczególne litery poprawiono optyczne.

architektura

Szanujemy modernistyczną tradycję

Doceniliśmy modernistyczne fundamenty „Harnasia”. To budynek jednotraktowy – część mieszkalna znajduje się po najbardziej nasłonecznionej stronie. Założeniem rewitalizacji było otworzenie modernistycznej bryły na otaczającą naturę. Dzięki zastosowanym licznym przeszkleniom, m.in. szklane balustrady balkonów, przeszklenia okien na pełną wysokość i szerokość pokojów – do środka hotelu przenika całe bogactwo magicznego Podhala, a z każdego pokoju oraz z większości łazienek – można podziwiać piękną panoramę Tatr. Aby zwiększyć komfort gości, wszystkie pokoje wyposażono w fotele tapicerowane naturalną wełną.

design

Rozkochujemy w pięknie

„Harnaś” to hotel z pasją o wysokim standardzie. Czarno-biała kolorystyka przestrzeni wspólnych nadała charakter przyjemnego luksusu. Zastosowane w nich kolorowe designerskie fotele oraz zieleń w stylu lat 70, przypomniała o barwnej przeszłości obiektu. Doceniliśmy również życie kulturalno-artystyczne dawnych lat. Wnętrza hotelu zdobi kolekcja unikalnych stu grafik pochodzących z okresu 1965-89 autorstwa cenionych zagranicznych artystów. Dodatkowo, z szacunku do typografii modernistycznej i pracy ówczesnych projektantów, zachowaliśmy oryginalny wzór logotypu. Inspiracją był szyld umiejscowiony na dachu dawnego budynku.