Festiwal BUKOVINA

  • 20 październik 2018

BUKOVINA Resort od lat angażuje się w rozwój i promocję regionu Podhala, z którego się wywodzi. Jako Partner dla Krakowa, współtworzy największe imprezy kulturalne stolicy Małopolski. Tym razem w roli organizatora, zaprasza na I edycję Festiwalu BUKOVINA, który odbędzie się 20.10.2018., w krakowskim Centrum Kongresowym ICE.  Na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet, wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia, oraz zespoły regionalne
z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.

Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego „Wesela”, w wykonaniu zespołów regionalnych z terenu Podhala i Spiszu. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie Gminy Bukowina Tatrzańska, festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać regionalnych zespołów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Gronia, Jurgowa i Czarnej Góry. Przygotowane specjalnie na ten wieczór widowisko, z góralskimi tańcami i śpiewem, będzie miało oryginalny, spisko – podhalański charakter.

Festiwal BUKOVINA uświetni premierowe wykonanie I koncertu skrzypcowego "Visions" Stanisława Słowińskiego; jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja muzyczna, stanowi podsumowanie jego artystycznej drogi, inspirowanej nie tylko przez wielkie, klasyczne formy stylistyczne, ale również jazz i muzykę improwizowaną. Słowiński, znany
z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Kolejny album Visions Between Love and Death, nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a towarzysząca mu trasa koncertowa, objęła Europę i Azję.

Podczas Festiwalu BUKOVINA Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będzie zespół złożony
z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO, pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty – Marka Mosia. Festiwal BUKOVINA zakończy wspólny występ wszystkich artystów zaproszonych do współpracy przez Resort BUKOVINA, Partnera dla Krakowa.

Partnerami Festiwalu BUKOVINA są: Grupa Autoremo, Centrum Kongresowe ICE i kbf, a wydarzenie wspierają m.in.: RMF MAXXX, Karnet, kraków.pl, Tygodnik Podhalański i 24tp.pl.

Bilety na Festiwal BUKOVINA można kupić na stronie: www.festiwalbukovina.evenea.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij