48. Góralski Karnawał. Spotkania z prawdziwą polską kulturą ludową

  • 06 luty 2020

Jak wygląda Karnawał w góralskim wykonaniu? Wyścig kumoterek, skiring i ski-skiring, kolędowanie i jazda saniami – te wszystkie atrakcje czekają na Was od 6 do 9 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej. Zapraszamy!

Gości 48. Góralskiego Karnawału bawić będą najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski, wykonawcy tańca góralskiego i zbójnickiego. Miłośnicy folkloru będą mogli wspólnie kolędować oraz wziąć udział w konkursach i zawodach.

Program tegorocznego Karnawału jest wyjątkowo bogaty w atrakcje. Zainauguruje go 6 lutego  przejazd zaprzęgam konnymi góralskich kapel i zespołów. Od czwartku do soboty przeżyjecie niezapomniane wieczory: lachów szczyżyckich, cygański i tatarski. W sobotę pod Domem Ludowym zobaczycie wystawę najpiękniejszych z psów pasterskich: owczarków podhalańskich.

W niedzielę 9 lutego świętowanie przeniesie się pod Termy BUKOVINA. To tu odbędzie się wspaniałe widowisko – Kumoterki, zwane góralską formułą 1. Wyścigi każdej zimy przyciągają tłumy turystów, tak zapewne będzie i w tym roku. Niewielkie sanie, a w nich górale i góralki w tradycyjnych strojach zachwycają widzów szybką jazdą po śnieżnym torze, tuż pod bukowińskimi Termami. „Wyścigi Kumoterek” zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Wrażeń dostarczą również widowiska skiringu oraz ski-skiringu.

Ostatniego dnia uczestnicy Karnawału Góralskiego poznają także zwycięzców konkursów, które trwać będą od pierwszego dnia wydarzenia. Ponadto przez cały festiwal w świetlicy Domu Ludowego na odwiedzających czekała będzie wystawa twórczości ludowej. 

Na wspólne świętowanie 48. Góralskiego Karnawału zapraszają organizator festiwalu Dom Ludowy oraz jego Partner Strategiczny Termy BUKOVINA

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij