Szczęście – to jego najczęściej życzymy sobie z okazji różnych wydarzeń, jak święta, urodziny, rocznice itd. Szczęście jednak nie przychodzi samo – należy i warto o nie zadbać na własną rękę. Można to zrobić na wiele sposobów, niekoniecznie bardzo wyszukanych, a znakomitym źródłem inspiracji są Duńczycy. Nie ma przypadku w tym, że to oni są najbardziej zadowolonym z życia narodem świata, a Dania od lat przoduje w rankingach najlepszych krajów do życia. To nie tylko kwestia zamożności, ale też hygge, czyli wyjątkowej, choć prostej filozofii życiowej, którą śmiało można przenieść na nasz grunt. Zacznij od pobytu w Hotelu HARNAŚ w Bukowinie Tatrzańskiej i doświadcz sztuki górskiego hygge pod Tatrami.
W pędzącym świecie coraz więcej osób zaczyna tęsknić za drobnymi przyjemnościami, szukając wytchnienia i odskoczni od natłoku codziennych obowiązków. To wielki paradoks, że mając tak łatwy dostęp do zaawansowanych technologii, w myślach marzymy o prostolinijnym, mało stresującym życiu.
I właśnie na tym opiera się filozofia hygge, która kładzie nacisk na zwolnienie tempa, odnalezienie spokoju i cieszenie się tymi małymi radościami, które dają nam prawdziwe spełnienie. Skandynawowie są w tym mistrzami i to oni rozpropagowali swoje specyficzne podejście do życia, które robi furorę na świecie, w tym w Polsce.
Hygge (wymawiane jako „hu-ge”) w wolnym tłumaczeniu oznacza „stan komfortu” lub „przytulność”. Filozofia ta odnosi się do potrzeby odczuwania wewnętrznego spokoju, bliskości i szukania radości w codziennych chwilach. Hygge kładzie nacisk na otaczanie się bliskimi i zbliżanie do natury, co jest dużo lepszą alternatywą dla ciągłej pogoni za pieniędzmi. Nawet najdroższe przedmioty ostatecznie nie zastąpią nam ludzi, których kochamy i nie dadzą takiego spełnienia, jak życie w zgodzie ze sobą. Zwolennicy tej duńskiej filozofii przekonują, że lepsza od posiadania auta klasy premium jest możliwość zaszycia się we własnym mieszkaniu, z książką i kubkiem herbaty.
Elementy filozofii hygge można przenieść również na nasze wybory wyjazdowe. Wiele osób zupełnie niepotrzebnie nakłada na siebie presję sfinansowania luksusowych wakacji w egzotycznych stronach świata, lecąc na nie w stanie skrajnego zmęczenia, a jeszcze przed powrotem do domu stresując się wizją natłoku kolejnych obowiązków zawodowych.
Zgodnie z filozofią hygge dużo lepszym pomysłem jest pozwalanie sobie na kilka krótszych, mniej kosztownych wyjazdów, które pozwolą regularnie ładować baterie i redukować poziom stresu, najlepiej blisko natury, w piękne, a niekoniecznie odległe miejsca. Idealnym kierunkiem są polskie Tatry.
Weekend czy urlop na Podhalu doskonale wpisuje się w założenia hygge, ponieważ:
Gwarantuje spędzenie wolnego czasu w otoczeniu dziewiczej przyrody;
Pozwala na nacieszenie oczu spektakularnymi widokami na cuda natury;
Umożliwia szybką zmianę klimatu, bez potrzeby brania długiego urlopu;
Daje dostęp do naturalnych bogactw regionu, przede wszystkim najwyższej jakości wody termalnej (geotermalnej).
Pobyt w polskich górach pozwala w pełni docenić naturalne piękno tego regionu i – zgodnie z filozofią hygge – czerpać radość z drobiazgów. Ogromną satysfakcję daje przecież zwykły spacer np. Doliną Chochołowską, Doliną Kościeliską czy do absolutnie zjawiskowego Morskiego Oka (przypominamy, że z Hotelu HARNAŚ dojedziesz do Palenicy Białczańskiej – startu szlaku do Morskiego Oka – w ciągu zaledwie około 15 minut).
Olbrzymią przyjemność sprawia już samo kontemplowanie majestatu Tatr, co możesz robić prosto z okien swojego pokoju w HARNASIU, dzięki wyjątkowemu położeniu naszego hotelu na wzgórzu Buńdowego Wierchu.
Czyste, górskie powietrze, doskonała kuchnia (koniecznie skosztuj specjałów Szefa Kuchni Restauracji WIDOK), zjawiskowe spektakle tatrzańskiej natury (jak np. kwitnące krokusy, które można podziwiać podczas wiosennego pobytu w Tatrach) – to tylko wybrane atrybuty Podhala idealnie wpisujące się w filozofię hygge.
Termin mindfulness (uważność) jest ściśle związany z filozofią hygge. Odnosi się do skupiania się na własnych potrzebach, zarówno fizycznych, jak i umysłowych. Pobyt w HARNASIU bardzo temu sprzyja.
Jako jedyny hotel dla dorosłych w regionie gwarantujemy naszym gościom doświadczenie tak cennej w dzisiejszych czasach ciszy, spokoju oraz prywatności. Zapewniamy również bezpośredni dostęp do dwóch głównych atrakcji BUKOVINA Resort, czyli:
Term BUKOVINA - kompleksu basenów termalnych wypełnionych najwyższej jakości wodą termalną (geotermalną) o temperaturze między 30 do 38 stopni Celsjusza, mającej fantastyczny wpływ na psychikę. Do dyspozycji gości term jest również strefa saun „Góralskie Łospary” z ośmioma rodzajami saun, strefą schładzania i wypoczynku oraz codziennymi tematycznymi seansami zapachowymi z udziałem saunamistrza w góralskiej saunie zewnętrznej „Łozpolono Maryna”. Atrakcje te są dostępne w cenie pobytu w HARNASIU – goście standardowych pokoi mogą z nich korzystać w ramach 3-godzinnego wstępu, a goście apartamentów bez limitu.
Wellness BUKOVINA – w ideę hygge doskonale wpisuje się również pielęgnacja ciała z elementami relaksacji, czego można doświadczyć w strefie Wellness BUKOVINA. Nasi terapeuci i kosmetolodzy zapraszają na wspaniałe zabiegi pielęgnacji twarzy i ciała, masaże (w tym m.in. Kobido czy autorski masaż „Bukowiański relaks”), autorskie rytuały (m.in. „Bukowiańska łąka”) czy orientalne rytuały – tutaj szczególnie rekomendujemy cudownie odprężające i przywracające równowagę duchowo-fizyczną terapie i masaże ajurwedyjskie, na czele z terapią Shirodhara poprzedzoną masażem głowy.
Odwiedź Hotel HARNAŚ w Bukowinie Tatrzańskiej i pozwól sobie na tak potrzebny relaks i regenerację, najlepiej w towarzystwie ukochanej osoby w ramach romantycznego weekendu we dwoje. Szybko docenisz tych kilka chwil dla siebie i przekonasz się, jak cudowne mogą być efekty krótkich, ale bogatych w doświadczenia wyjazdów.
Już teraz zapoznaj się z aktualną ofertą pobytową Hotelu HARNAŚ, w tym z gotowymi pakietami SPA, które pozwalają w pełni wykorzystać pobyt w naszym hotelu dla dorosłych na Podhalu.