O Hotelu

01 gru 20
02 gru 20
butikowy hotel BUTIKOWY HOTEL DLA DOROSŁYCH

O Hotelu #ZATRZYMAJSIĘ

Hotel HARNAŚ to kolejne magiczne miejsce w BUKOVINA Resort. Uzupełniając jego ofertę, stworzyliśmy butikowy hotel w górach dla dorosłych. To przestrzeń pełna relaksu i wyciszenia - to tutaj poświęcisz czas wyłącznie sobie.

Czarno-biała kolorystyka przestrzeni wspólnych nadała charakter przyjemnego luksusu. Zastosowane w nich kolorowe designerskie fotele oraz zieleń w stylu lat 70, przypomniała o barwnej przeszłości obiektu. Doceniliśmy również życie kulturalno-artystyczne dawnych lat. Wnętrza hotelu zdobi kolekcja unikalnych stu grafik pochodzących z okresu 1965-89 autorstwa cenionych zagranicznych artystów. Dodatkowo, z szacunku do typografii modernistycznej i pracy ówczesnych projektantów, zachowaliśmy oryginalny wzór logotypu. Inspiracją był szyld umiejscowiony na dachu dawnego budynku.

Szanujemy modernistyczną tradycję

Doceniliśmy modernistyczne fundamenty „Harnasia”. To budynek jednotraktowy – część mieszkalna znajduje się po najbardziej nasłonecznionej stronie. Założeniem rewitalizacji było otworzenie modernistycznej bryły na otaczającą naturę. Dzięki zastosowanym licznym przeszkleniom, m.in. szklane balustrady balkonów, przeszklenia okien na pełną wysokość i szerokość pokojów – do środka hotelu przenika całe bogactwo magicznego Podhala, a z każdego pokoju oraz z większości łazienek – można podziwiać piękną panoramę Tatr. Aby zwiększyć komfort gości, wszystkie pokoje wyposażono w fotele tapicerowane naturalną wełną.

Bogata Historia

Lata 50. Narciarstwo rodzinne

Bukowina Tatrzańska to kolebka narciarstwa rodzinnego. Powstały tu pierwsze wyciągi, tzw. „Wyrwi Rączki”, później „Orczyki”.  Nie były zbyt długie, rodziny z dziećmi czuły się bezpiecznie i z powodzeniem uczyły się podstaw narciarstwa.

Lata 60. Pierwsze Projekty "Harnasia"

Decyzją Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy pojawiły się pierwsze szkice Domu Wypoczynkowego Harnaś. Stworzono trzy iteracje projektu. „Harnasia” wybudowano w l. 1966 - 1969 na wzgórzu Buńdowego Wierchu. To modernistyczny budynek autorstwa projektantów Leszka Filara, Przemysława Gawora i Jerzego Pilitowskiego.

Lata 70. Harnaś wtopiony w naturę 

Budynek postawiono ukośnie, by wtopił się w podhalański krajobraz, chronił przed wiatrami oraz nie przytłaczał okolicznej zabudowy. Wszystkie pokoje w „Harnasiu” miały okna skierowane na bardziej słoneczną stronę, w kierunku pięknej panoramy Tatr.

„Harnaś” konkurował z hotelami w Zakopanem. Oferował usługi, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: dwuosobowe pokoje z łazienką, stołówkę z kuchnią, barek, obsługę oraz produkty deficytowe, np. piwo, szynkę, słodycze.


Lata 80. Lato w Harnasiu 

Obłożenie w „Harnasiu” było całoroczne. Pobyt latem zapewniał bliskość gór i Morskiego Oka, widoki na południową stronę grzbietów górskich, bardzo nasłonecznione stoki, gwarantujące dobre warunki do opalania oraz wędrówek.

Ówczesny autobus kursował na trasie Zakopane - Morskie Oko przez Bukowinę, podczas jazdy roztaczały się piękne widoki. Powstał więc „Ogórek” - autobus na bazie Skody, wykonany przez pracowników PKS-u, którzy postanowili zwiększyć estetyczne wrażenia turystów i stworzyli odkryty autobus z wysuwanym dachem brezentowym.

2016 Bukovina właścicielem "Harnasia"

BUKOVINA zostaje nowym właścicielem obiektu, przekształcając go w Hotel HARNAŚ. Z szacunku do typografii modernistycznej i pracy ówczesnych projektantów, oryginalny wzór logotypu został zachowany. Inspiracją był szyld umiejscowiony na dachu budynku. Został on zdygitalizowany, a następnie poszczególne litery poprawiono optyczne.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij