O Hotelu

24 sty 22
25 sty 22
butikowy hotel BUTIKOWY HOTEL DLA DOROSŁYCH

O Hotelu #ZATRZYMAJSIĘ

Hotel HARNAŚ jest częścią BUKOVINA Resort, w którego skład wchodzą oddalone o 1 km obiekty: Termy BUKOVINA, Wellness BUKOVINA oraz Hotel BUKOVINA. To przestrzeń pełna relaksu i wyciszenia – to tutaj poświęcisz czas wyłącznie sobie.

Hotel HARNAŚ został odrestaurowany w stylu lat 70. a kolorowe akcenty takie jak grzejniki, lampy i fotele przypominają o barwnej przeszłości hotelu. Wnętrza hotelu zdobi kolekcja unikalnych stu grafik pochodzących z okresu 1965-89 autorstwa cenionych zagranicznych artystów.

Szanujemy modernistyczną tradycję

Doceniliśmy modernistyczne fundamenty „HARNASIA”. To budynek jednotraktowy – część mieszkalna znajduje się po południowej stronie. Założeniem rewitalizacji było otworzenie modernistycznej bryły na otaczającą naturę. Dzięki zastosowanym licznym przeszkleniom, m.in. szklane balustrady balkonów, przeszklenia okien na pełną wysokość i szerokość pokojów – do środka hotelu przenika całe bogactwo magicznego Podhala, a z każdego pokoju oraz z większości łazienek – można podziwiać piękną panoramę Tatr.

Bogata Historia

Lata 50. Narciarstwo rodzinne

Bukowina Tatrzańska to kolebka narciarstwa rodzinnego. Powstały tu pierwsze wyciągi, tzw. „Wyrwi Rączki”, później „Orczyki”.  Nie były zbyt długie, rodziny z dziećmi czuły się bezpiecznie i z powodzeniem uczyły się podstaw narciarstwa.

Lata 60. Pierwsze Projekty "Harnasia"

Decyzją Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy pojawiły się pierwsze szkice Domu Wypoczynkowego Harnaś. Stworzono trzy iteracje projektu. „Harnasia” wybudowano w l. 1966 - 1969 na wzgórzu Buńdowego Wierchu. To modernistyczny budynek autorstwa projektantów Leszka Filara, Przemysława Gawora i Jerzego Pilitowskiego.

Lata 70. Harnaś wtopiony w naturę 

Budynek postawiono ukośnie, by wtopił się w podhalański krajobraz, chronił przed wiatrami oraz nie przytłaczał okolicznej zabudowy. Wszystkie pokoje w „Harnasiu” miały okna skierowane na bardziej słoneczną stronę, w kierunku pięknej panoramy Tatr.

„Harnaś” konkurował z hotelami w Zakopanem. Oferował usługi, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: dwuosobowe pokoje z łazienką, stołówkę z kuchnią, barek, obsługę oraz produkty deficytowe, np. piwo, szynkę, słodycze.


Lata 80. Lato w Harnasiu 

Obłożenie w „Harnasiu” było całoroczne. Pobyt latem zapewniał bliskość gór i Morskiego Oka, widoki na południową stronę grzbietów górskich, bardzo nasłonecznione stoki, gwarantujące dobre warunki do opalania oraz wędrówek.

Ówczesny autobus kursował na trasie Zakopane - Morskie Oko przez Bukowinę, podczas jazdy roztaczały się piękne widoki. Powstał więc „Ogórek” - autobus na bazie Skody, wykonany przez pracowników PKS-u, którzy postanowili zwiększyć estetyczne wrażenia turystów i stworzyli odkryty autobus z wysuwanym dachem brezentowym.

2016 Bukovina właścicielem "Harnasia"

BUKOVINA zostaje nowym właścicielem obiektu, przekształcając go w Hotel HARNAŚ. Z szacunku do typografii modernistycznej i pracy ówczesnych projektantów, oryginalny wzór logotypu został zachowany. Inspiracją był szyld umiejscowiony na dachu budynku. Został on zdygitalizowany, a następnie poszczególne litery poprawiono optyczne.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij