Startuje 74. Tour de Pologne, kolarski wyścig dla odważnych!

  • 29 lipiec 2017

29 lipca 2017 w Krakowie ruszy 74. Tour de Pologne UCI World Tour  i zainauguruje wielkie święto miłośników kolarstwa. Prestiżowy wyścig organizowany przez Lang Team, którego partnerem od wielu lat jest Resort BUKOVINA, stanowi część elitarnego kalendarza World Tour.

Impreza o znaczącej, międzynarodowej pozycji, transmitowana przez stacje telewizyjne do ponad 100 państw na świecie, corocznie przyciąga grono najlepszych zawodników z całego świata gotowych walczyć o żółtą koszulkę lidera. Kolarze będą się ścigać na odcinku łącznie ponad tysiąca kilometrów, przed nimi dwa Etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. Tour de Pologne  jest wyścigiem, który odkrywa nowe talenty, nowe gwiazdy. To wyścig dla odważnych, w dobrej formie, którzy chcą walczyć – mówi organizator zawodów, Czesław Lang.

Zawodnicy pokonają trasę prowadzącą z Krakowa, przez ponad 500 miejscowości, aż na Królewski Etap w Bukowinie Tatrzańskiej, z kultowym podjazdem pod  Ścianę BUKOVINA. Tutaj, na decydującym o zwycięstwie całego wyścigu, siódmym Etapie 74. Tour de Pologne UCI World Tour, zawodnicy przejadą ponad 130 kilometrów i będzie to wymagająca część ich rywalizacji.

 Jak podkreśla Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA: Bukowina Tatrzańska stała się miejscem największych imprez kolarskich w Polsce. W granicach gminy znajdują się m.in. najwyższy szczyt Tatr – Rysy, Morskie Oko, a sama miejscowość  położona jest ponad 1000 m n.p.m. Panują tutaj znakomite warunki do uprawiania kolarstwa szosowego i górskiego, dużo tras rowerowych, o zróżnicowanym stopniu trudności, a to wszystko w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego, z piękną panoramą Tatr.

Zgodnie z tradycją również amatorzy będą mogli się zmierzyć z wymagająca trasą, w anturażu zawodowców, dzięki organizowanemu od 2010 roku, Tour de Pologne Amatorów. Ten wyścig daje uczestnikom wyjątkową możliwość pokonania rundy Królewskiego Etapu Tour de Pologne UCI World Tour: BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Ambitni rowerzyści przejadą tutaj niełatwą trasę, ale za to w otoczeniu pięknego krajobrazu i we wspanialej atmosferze.

Kto 04.08.2017 w Bukowinie Tatrzańskiej zdobędzie miano najlepszego górala, kto wygra amatorską część rywalizacji i wreszcie komu przypadnie zaszczytny tytuł zwycięzcy całego wyścigu? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do Resortu BUKOVINA! To tutaj rozstrzygną się losy całego wielkiego wyścigu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij