Festiwal Folkloru Polskiego, czyli 53. Sabałowe Bajania

  • 10 sierpień 2019

Sabałowe Bajania to cykliczna impreza, która zrodziła się z miłości do podhalańskiego folkloru.

W tym roku, święto gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej, odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia.

Program 53. Sabałowych Bajań jest wyjątkowo bogaty w różnorodne atrakcje. 10 sierpnia, w sobotę, Festiwal zainauguruje paradny przejazd kapel regionalnych przez Bukowinę Tatrzańską. Następnie świętowanie przeniesie się pod Termy BUKOVINA, gdzie odbędą się zawody strzeleckie „O Sabałową Flintę” i koncerty zespołów folkowych Potock i Krywań. Wieczorem, przy ognisku i tańcach, rozpocznie się Sabałowa Noc, podczas której zaszczytne tytuły Zbójnika oraz Wiyrchowyj Orlicy, zostaną przyznane najbardziej zasłużonym dla podtrzymania i rozwoju kultury ludowej oraz koncert zespołu ENEJ oraz zabawa ludowa z zespołem LUZ BLUES.

Podczas 53. Sabałowych Bajań będzie okazja do: degustacji regionalnych potraw, obejrzenia wystawy twórczości ludowej, nabycia oryginalnej pamiątki na kiermaszu sztuki ludowej oraz udziału w licznych koncertach zespołów regionalnych i kapel folkowych.

Na wspólne świętowanie 53. Sabałowych Bajań zapraszają organizator festiwalu Dom Ludowy oraz jego Partner Strategiczny BUKOVINA Resort.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij